PRODEJ NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU

BYTY PRODEJ

BYTY, RODINNÉ DOMY - PRONÁJEM

RODINNÉ DOMY PRODEJ

CHATY, CHALUPY PRODEJ

POZEMKY PRODEJ

NEBYTOVÉ PROSTORY PRONÁJEM

REKLAMNÍ PLOCHY

KOMERČNÍ NEMOVITOSTI PRODEJ, GARÁŽE

PRODÁNO

PRONAJATO

NOVÉ INZERÁTYRealitní a finanční kancelář RIVA Reality Plzeň

NEMOVITOSTI CHORVATSKO-PRODEJ

Nemovitosti na ostrově Vir a Zadarská župa. Ostrov Vir je spojený s pevninou mostem, nachází se 30 km od dálnice a 30 km od letiště a je vzdálený několik minut od jedné z nejpopulárnějších turistických destinací - města Zadar.

Prodej realit v Chorvatsku
http://www.chorvatskoreality.com/

nákup realit v Chorvatsku je odlišný než v České republice. Kupovanou nemovitost je potřeba důkladně prověřit a zajistit všechny potřebné dokumenty. Některé prodávané nemovitosti jsou nezřídka bez potřebné dokumentace. I z tohoto důvodu se při nákupu nemovitostí na Jadranu nedoporučuje provádět koupi na vlastní pěst nebo prostřednictvím náhodně vybraných místních občanů nebo realitních zprostředkovatelů. Chcete-li předejít možným komplikacím, využijte při nákupu nemovitosti v Chorvatsku služeb naší realitní kanceláře, která se postará o prověření nemovitosti i kompletní právní servis.

POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKUNabídku nemovitostí k prodeji jednotlivých apartmánů, rodinných domů a pozemků najdete v sekci - Prodej nemovitostí - Chorvatsko.

POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU

POPLATKY SPOJENÉ S KOUPÍ NEMOVITOSTI V CHORVATSKU :

PROVIZE REALITNÍ KANCELÁŘI

ve výši 3% z kupní ceny + DPH. (Chorvatské realitní kanceláře mohou mít provizi až 6%.) Minimálně 3000 EUR + DPH .
Pokud si vyberete nemovitost z nabídky Riva reality nebo našeho obchodního partnera v Chorvatsku, nemusíte se obávat "dvojité provize" .
Provize je vždy jedna a to ve výši 3 % + DPH ( 3000 EUR + DPH )z kupní ceny nemovitosti .

POPLATKY

Poplatky za právní a notářské služby 1%+ DPH z kupní ceny nemovitosti.

DAŇ

Daň z převodu nemovitosti od r. 2019 ve výši 3% z kupní ceny nemovitosti . (bývala 5%) .

CHORVATSKÝ TRH

Trh s nemovitostmi dokonale známe. Pomůžeme zejména s výběrem konkrétní nemovitosti. V případě koupě pozemku pomůžeme s výstavbou nemovitosti s již ověřenými místními firmami.

REKONSTRUKCE

Pomůžeme s rekonstrukcí koupeného bytu, domu.

Naše Realitní kancelář má spolupracovníky v Chorvatsku konkrétně v Zadaru a na ostrově Vir, kde jsou větší část roku makléři Riva reality.

POSKYTNEME VÁM TYTO SLUŽBY:

1. Z naší databáze chorvatských realit Vám pomůžeme vybrat tu pravou nemovistost pro Vás, dle vašich požadavků.
2. Jsme připraveni zajistit prohlídky vámi vybraných nemovitostí buď s makléřem RK Riva nebo makléřem spolupracující RK v Chorvatsku, se kterou máme uzavřenu smlouvu o spolupráci.
V případě koupě nemovitosti se nemusíte obávat "dvojité provize".
Provize je vždy jedna a to ve výši 3 % +DPH + 1 % + DPH za právní servis /minimálně 3 000 EUR.
3. Pomůžeme Vám se zajištěním ubytování nebo s jeho rezervací po dobu prohlídek .
4. Zajistíme Vám prohlídky Vámi vybraných nemovitostí z našeho webu. V případě, že si nevyberete při prohlídce nemovitost, budou Vám naši zahraniční partneři připraveni ukázat nabídky podobných nemovitostí.
5. V souladu s legislativou dané země Vám zajistíme právní zastoupení. Zajistíme zastupování při koupi nemovitosti u notáře.
Pomůžeme se zajištěním i založením účtu, přihlášení u místních úřadů (daňová registrace), zkontrolujeme právní stav nemovitosti a zajistíme její převod na katastru.
6. Ke koupi nemovitosti je nutné mít tzv. OIB - daňového identifikačního číslo.
Zajistíme pro Vás podání žádosti na místní úřad o přidělení daňového identifikačního čísla OIB v Chorvatsku.
7. Zajistíme Vám tlumočení při prohlídkách a vždy zajistíme překlad smluvní dokumentace.
8. Zajistíme rekonstrukci Vámi zakoupené nemovitosti. Spolupracujeme se stavební firmou v místě.
9. Pomůžeme zajistit správu nemovitosti – dle typu nemovitosti, který si vyberete, Vám náš zahraniční partner zajistí firmu zabývají se právou nemovitostí, která s Vámi uzavře smlouvu o správě nemovitosti, pokud správu nevykonává sám.
Nemovitost si můžete zablokovat pro svoji dovolenou, během volných týdnů ji můžete nabídnout ke krátkodobému pronájmu, jehož výnos je výrazně vyšší než pronájem dlouhodobý. Investice se Vám tak může vrátit v řádu několika let.
10. V případě zájmu o pronájem nemovitosti – dle typu nemovitosti, který si vyberete, Vám pomůžeme zprostředkovat renomovanou firmu zabývající se pronájmem nemovitostí.
11. Poradenství a konzultace odborného pracovníka naší realitní kanceláře po celou dobu nákupu zahraniční nemovitosti.
12. Některé banky v České republice jsou schopny poskytnout hypotéku na koupi nemovitosti v zahraničí ( pouze v rámci EU, což Chorvtasko je v EU) ovšem s jedním rozdílem. České banky nejsou schopné vzít zástavu ve formě kupované nemovitosti v zahraničí, ale vyžadují zástavu ve formě jiné nemovitosti, která se nachází na území CZ.
Riva reality je Vám samozřejmě nápomocná při jednání s bankou a dodání potřebných dokumentů a pomůže zajistit získání hypotéky.

Makléřka Eva Kolínová, Vám podá veškeré informace .

JAK PROBÍHÁ KUPNÍ PROCES ?

Občané České republiky mohou nakupovat nemovitosti, vyjma zemědělské půdy, lesů a chráněných oblastí nebo pozemků v přírodní rezervaci, v Chorvatsku za stejných podmínek jako Chorvaté. Češi mohou nakupovat i na právnickou osobu se sídlem v ČR.
Nemovitosti v Chorvatsku jsou inzerovány v EUR .

Pokud si vyberete nemovitost z naší nabídky či partnerské realitní kanceláře, uzavře se rezervační smlouva nebo smlouva o smlouvě budoucí kupní. Při jejím podpisu se uhradí dohodnutá suma - rezervace, obvykle 5 000- 15 000 EUR a platí se v EUR. Možno hotově nebo převodem.
OIB (osobní identifikační číslo)
Pro koupi nemovitosti je nutné, aby kupující, fyzická či právnická osoba, měla OIB - osobní identifikační číslo, které je nutné pro komunikaci s úřady, v době koupě nemovitosti především s finančním úřadem a oddělením příslušného okresního soudu a katastrem. OIB se vyřizuje na počkání (lze i formuláře dostupné on-line poslat dopředu poštou a OIB si pak vyzvednout na přepážce příslušného finančního úřadu), a to obvykle těsně před podpisem kupní smlouvy. Bez OIB nelze být zapsán jako nový vlastník a OIB tedy musí být součastí kupní smlouvy.
Kupní smlouva (kupoprodajni ugovor), prohlášení o uhrazení kupní ceny (tabularna izjava)
Uzavření kupní smlouvy následuje poté, co koupi formálně schválí právník, který prověří potřebnou dokumentaci k nemovitosti. Podpisem kupní se buď stvrzuje již uhrazená kupní cena, nebo se touto kupní smlouvou stanoví, do kdy musí být zbytek kupní ceny uhrazen. V prvním případě je tabularna izjava (prohlášení o uhrazení kupní ceny) součástí smlouvy, v druhém případě se toto prohlášení ověřeně podepisuje až po skutečné úhradě kupní ceny.
Úhradou kupní ceny se kupující v souladu s ustanovením kupní smlouvy stává plnoprávným vlastníkem.
Zavkladování, finanční úřad
Kupní smlouva se po jejím uzavření, respektive uhrazení kupní ceny, předává k zavkladování na oddělení pozemkových knih příslušného općinského soudu (toto oddělení je obdobou českého katastru). Zavkladování trvá od několika týdnů po několik měsíců (běžně i více jak půl roku), záleží na rychlosti a moderním vybavení konkrétního oddělení. Po zavkladování buď vyplněním speciálního formuláře, nebo v modernějších općinách, automaticky vnitroúředním pocesem, se podává formální oznámení o změně vlastníka na příslušný katastr (obdoba českého zeměměřičského úřadu).
Nejpozději do třiceti dnů od podpisu kupní smlouvy a popřípadě i prohlášení o uhrazení kupní ceny se musí podat daňové přiznání k dani z převodu nemovitosti.
Vyměření daně a zavkladování nemá příčinnou souvislost a úhrada daně tedy nezávisí na dokončení zavkladování. Poté do 90 dnů od podání dojde k vyměření daně ze strany úřadu (není to pravidlem, ale někdy vyjde na prohlídku, obvykle starší nemovitosti, kontrolní komise která stanoví základ daně). Daň může být po dohodě vyměřena u pozemků a apartmánů i na počkání na přepážce, obzvlášť jde-li o kupujícího z ciziny. Daňový výměr se zasílá kupujícím na adresu trvalého pobytu nebo sídla.
Daňový úřad rozhodne o přesné částce daně z nemovitosti ( 3%) od 1.1.2019 a zašle Vám rozhodnutí, po doručení tohoto rozhodnutí jste povinni zaplatit stanovenou částku do 15ti dnů.
Pokud tak neučiníte, dlužná částka bude každným dnem narůstat. Částka se platí bankovním nebo poštovním převodem.

Kupující nemusí být přítomen podpisů smluv, může dát plnou moc realitnímu makléři, aby jej zastupoval při podpisu.

Dále si kupující založí bankovní účet u chorvatské banky (může být vedený v eurech i kunách.)

INFORMACE :

KONTAKT : +420 773 169 923 p.Kolínová, email : kolin@riva-reality.cz.

OSTROV VIR

se nachází v Kvarnerském zálivu a velikostí je až dvacátým největším ostrovem chorvatského pobřeží. Ostrov má délku 10,12 km a šířku 4,25 km. Na průzkum celého ostrova je vhodné mít vlastní auto, ostrov se dá projet celý dokola. Lze dorazit i k zajímavým a odlehlejším plážím.

Centrum města Vir

v poledních hodinách je centrum města, tedy spíše „centrum vesnického rázu“ vylidněno, je zde takřka mrtvo. Historické jádro zde nenajdete. Ve večerních hodinách se však ulice mění v živé město plné lidí, tržnice se suvenýry a restaurace jsou zde překvapivě o něco levnější než například v Ninu či Zadaru. Z přes den nenápadných restaurací a barů se v podvečer stávají živé diskotékové kluby a atmosféra je zde opravdu vynikající.
Největší a nejznámější památkou je benátská pevnost Kaštelina nacházející se v části města zvané Kozjak. Toto opevnění bylo zřejmě postaveno na počátku 17. století. na ochranu obyvatelstva z Ninu a Viru před napadením Turky. Část této pevnosti se dochovala dodnes.
Nejlepší pláže ostrova Vir
V centru hlavního města Vir je vytvořena malá riviéra podél jednosměrné ulice Šetnica Jadro . Pláž je vybavena vlastními deštníky a má pozvolný vstup do moře. V moři je i nafukovací skákací hrad.
Na západě ostrova je část s názvem Crvena Zemlja, což v překladu znamená červená země. Je to přírodně nejzajímavější část ostrova, kam jezdí večer turisté pozorovat impozantní západ slunce. Skály a země je červená jako v Austrálii. Pobřeži je skalní a rozbité příbojem vln. Nedaleko je ukryta nejlepší písečná pláž, musí se k ní po polní cestě. Má název Uvala Duboka Draga a má pozvolný přístup do moře. Je to dle mého názoru nejlepší pláž na Viru, ale není tam mnoho místa. Někdy se na pláži sejde hodně turistů.
Klidnější a odlehlé oblázkové pláže lze najít v jihozápadní části ostrova. Zde je moře Jadranu křišťálově čisté a krajina má středomořský ráz. . Bývají tady vyzbírané kamínkové cesty jako vstupy do moře. Pěkné plážové zákoutí nabízí pláž Uvala Meka. Dostupnost sem je autem po šotolinových cestách.
Od pláže Uvala Meka je viditelný zdejší nádherný maják Villa Lanterna. Ten dnes nabízí luxusní pětihvězdičkové ubytování pro 8 osob kategorie tzv. robinzonády a nachází se na samotě v borovém lese. V areálu majáku se nachází velmi atraktivní písečné a kamenité pláže vhodné pro děti a soukromé přístaviště. Interiér a exteriér byl kompletně zrekonstruován v roce 2012 v kombinaci tradičního středomořského a moderního stylu s luxusním dřevěným nábytkem a koženými sedačkami.
Původní maják byl postaven v roce 1881 během rakousko-uherské nadvlády. V druhé světové válce byl zničen a znovu do provozu byl uveden v roce 1950. Věž je 21 metrů vysoká.

Realitní kancelář Riva Reality Plzeň, Malická 12, http://www.riva-reality.cz/

vondrák
Realitní komora České Republiky