PRODEJ NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU

NOVÉ POPTÁVKY

BYTY PRODEJ

BYTY, RODINNÉ DOMY - PRONÁJEM

RODINNÉ DOMY PRODEJ

CHATY, CHALUPY PRODEJ

POZEMKY PRODEJ

NEBYTOVÉ PROSTORY PRONÁJEM

REKLAMNÍ PLOCHY

KOMERČNÍ NEMOVITOSTI PRODEJ, GARÁŽE

PRODÁNO

PRONAJATO

VLOŽIT NEMOVITOST - CHCI PRODATRealitní a finanční kancelář RIVA Reality Plzeň

NEMOVITOSTI CHORVATSKO-PRODEJ

Nemovitosti na ostrově Vir a Zadar. Ostrov Vir je spojený s pevninou mostem, nachází se 30 km od dálnice a 30 km od letiště a je vzdálený několik minut od jedné z nejpopulárnějších turistických destinací - města Zadar.

Nákup realit v Chorvatsku

Nákup realit v Chorvatsku je odlišný než v České republice. Kupovanou nemovitost je potřeba důkladně prověřit a zajistit všechny potřebné dokumenty. Některé prodávané nemovitosti jsou nezřídka bez potřebné dokumentace. I z tohoto důvodu se při nákupu nemovitostí na Jadranu nedoporučuje provádět koupi na vlastní pěst nebo prostřednictvím náhodně vybraných místních občanů nebo realitních zprostředkovatelů. Chcete-li předejít možným komplikacím, využijte při nákupu nemovitosti v Chorvatsku služeb naší realitní kanceláře, která se postará o prověření nemovitosti i kompletní právní servis.

POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKUNabídku nemovitostí k prodeji jednotlivých apartmánů, rodinných domů a pozemků najdete v sekci - Prodej nemovitostí - Chorvatsko.

POSTUP PRODEJE NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU

POPLATKY SPOJENÉ S KOUPÍ NEMOVITOSTI V CHORVATSKU :

PROVIZE REALITNÍ KANCELÁŘI

ve výši 3% z kupní ceny + DPH. (Chorvatské realitní kanceláře mohou mít provizi až 6%.)
Pokud si vyberete nemovitost z nabídky Riva reality nebo našeho obchodního partnera v Chorvatsku, nemusíte se obávat "dvojité provize" .
Provize je vždy jedna a to ve výši 3 % + DPH z kupní ceny nemovitosti .

POPLATKY

Poplatky za právní a notářské služby 1%+ DPH z kupní ceny nemovitosti.

DAŇ

Daň z převodu nemovitosti ve výši 4% z kupní ceny nemovitosti od 1.1.2017- (bývala 5%) .

OBCHODNÍ SPOLEČNOST

V případě, že nemovitost kupujete od obchodní společnosti, platíte pouze 4% z ceny pozemku. Tím pro Vás končí veškeré závazky vůči státu a v dalších letech daň z nemovitosti neplatíte !

CHORVATSKÝ TRH

Trh s nemovitostmi dokonale známe. Pomůžeme zejména s výběrem konkrétní nemovitosti. V případě koupě pozemku pomůžeme s výstavbou nemovitosti s již ověřenými místními firmami.

REKONSTRUKCE

Pomůžeme s rekonstrukcí koupeného bytu, domu.

Naše Realitní kancelář má spolupracovníky v Chorvatsku konkrétně v Zadaru a na ostrově Vir, kde jsou větší část roku makléři Riva reality.

POSKYTNEME VÁM TYTO SLUŽBY:

1. Z naší databáze chorvatských realit Vám pomůžeme vybrat tu pravou nemovistost pro Vás, dle vašich požadavků.
2. Jsme připraveni zajistit prohlídky vámi vybraných nemovitostí buď s makléřem RK Riva nebo makléřem spolupracující RK v Chorvatsku, se kterou máme uzavřenu smlouvu o spolupráci.
V případě koupě nemovitosti se nemusíte obávat "dvojité provize".
Provize je vždy jedna a to ve výši 3 % +DPH + 1 % + DPH za právní servis .
3. Pomůžeme Vám se zajištěním ubytování nebo s jeho rezervací po dobu prohlídek .
4. Zajistíme Vám prohlídky Vámi vybraných nemovitostí z našeho webu. V případě, že si nevyberete při prohlídce nemovitost, budou Vám naši zahraniční partneři připraveni ukázat nabídky podobných nemovitostí.
5. V souladu s legislativou dané země Vám zajistíme právní zastoupení. Zajistíme zastupování při koupi nemovitosti u notáře.
Pomůžeme se zajištěním i založením účtu, přihlášení u místních úřadů (daňová registrace), zkontrolujeme právní stav nemovitosti a zajistíme její převod na katastru.
6. Ke koupi nemovitosti je nutné mít tzv. OIB - daňového identifikačního číslo.
Zajistíme pro Vás podání žádosti na místní úřad o přidělení daňového identifikačního čísla OIB v Chorvatsku.
7. Zajistíme Vám tlumočení při prohlídkách a vždy zajistíme překlad smluvní dokumentace.
8. Zajistíme rekonstrukci Vámi zakoupené nemovitosti. Spolupracujeme se stavební firmou v místě.
9. Pomůžeme zajistit správu nemovitosti – dle typu nemovitosti, který si vyberete, Vám náš zahraniční partner zajistí firmu zabývají se právou nemovitostí, která s Vámi uzavře smlouvu o správě nemovitosti, pokud správu nevykonává sám.
Nemovitost si můžete zablokovat pro svoji dovolenou, během volných týdnů ji můžete nabídnout ke krátkodobému pronájmu, jehož výnos je výrazně vyšší než pronájem dlouhodobý. Investice se Vám tak může vrátit v řádu několika let.
10. V případě zájmu o pronájem nemovitosti – dle typu nemovitosti, který si vyberete, Vám pomůžeme zprostředkovat renomovanou firmu zabývající se pronájmem nemovitostí.
11. Poskytujeme poradenství při zajištění hypotéky. V současnosti není problém pro českou fyzickou osobu získat úvěr na nemovitost v Chorvatsku.
12. Poradenství a konzultace odborného pracovníka naší realitní kanceláře po celou dobu nákupu zahraniční nemovitosti.
13. Některé banky v České republice jsou schopny poskytnout hypotéku na koupi nemovitosti v zahraničí ( pouze v rámci EU, což Chorvtasko je v EU) ovšem s jedním rozdílem. České banky nejsou schopné vzít zástavu ve formě kupované nemovitosti v zahraničí, ale vyžadují zástavu ve formě jiné nemovitosti, která se nachází na území CZ.
Riva reality je Vám samozřejmě nápomocná při jednání s bankou a dodání potřebných dokumentů a pomůže zajistit získání hypotéky.

Makléřka a hypotéční poradce Eva Kolínová, Vám podá veškeré informace .

JAK PROBÍHÁ KUPNÍ PROCES ?

Občané České republiky mohou nakupovat nemovitosti, vyjma zemědělské půdy, lesů a chráněných oblastí nebo pozemků v přírodní rezervaci, v Chorvatsku za stejných podmínek jako Chorvaté. Češi mohou nakupovat i na právnickou osobu se sídlem v ČR.
Nemovitosti v Chorvatsku jsou inzerovány v EUR .

Po výběru nemovitosti je potřeba nejprve získat daňové identifikační číslo (OIB). Dále se postupuje v těchto krocích:

Uzavře se rezervační smlouva nebo smlouva o smlouvě budoucí kupní, při jejím podpisu se uhradí dohodnutá suma jako rezervace (obvykle 5 000 EUR a paltí se v EUR, ale záleží na dohodě). Možno hotově nebo převodem.
Následně právník zkontroluje náležitosti jako je katastr, původ nemovitosti, stavební povolení atd a sepíše kupní smlouvu.. Zbytek kupní ceny se platí kunách a to v protihodnotě ceny v EUR/ Kuna dle prodejního kursu HNB v den vyplacení kupní ceny. Někdy prodávající může chtít paltbu v EUR. Vše je dohodnuto v kupní smlouvě, kterou dostanete jak v češtině, tak v chorvatštině.

Když jsou splněny všechny náležitosti, je podepsána u notáře kupní smlouva, kterou pak notář registruje na katastru.
Veřejný notář také předkládá kopii kupní smlouvy daňovému úřadu. Daňový úřad rozhodne o přesné částce daně z nemovitosti a zašle Vám rozhodnutí, po doručení tohoto rozhodnutí jste povinni zaplatit stanovenou částku do 15ti dnů. Pokud tak neučiníte, dlužná částka bude každným dnem narůstat. Částka se platí bankovním nebo poštovním převodem.
Kupující nemusí být přítomen, může dát plnou moc realitnímu makléři, aby jej zastupoval při podpisu.
Dále si kupující si založí bankovní účet u chorvatské banky (může být vedený v eurech i kunách.)
Do 30 dnů od podpisu kupní smlouvy právník registruje kupujícího k dani z převodu nemovitosti.
Převod na katastru trvá několik měsíců, ale majitelem se kupující stává v okamžiku podpisu smlouvy a zároveň po úhradě celé kupní ceny.

INFORMACE :

KONTAKT : +420 773 169 923 p.Kolínová, email : kolin@riva-reality.cz.

OSTROV VIR

se nachází v Kvarnerském zálivu a velikostí je až dvacátým největším ostrovem chorvatského pobřeží. Ostrov má délku 10,12 km a šířku 4,25 km. Na průzkum celého ostrova je vhodné mít vlastní auto, ostrov se dá projet celý dokola. Lze dorazit i k zajímavým a odlehlejším plážím.

Centrum města Vir

v poledních hodinách je centrum města, tedy spíše „centrum vesnického rázu“ vylidněno, je zde takřka mrtvo. Historické jádro zde nenajdete. Ve večerních hodinách se však ulice mění v živé město plné lidí, tržnice se suvenýry a restaurace jsou zde překvapivě o něco levnější než například v Ninu či Zadaru. Z přes den nenápadných restaurací a barů se v podvečer stávají živé diskotékové kluby a atmosféra je zde opravdu vynikající.
Největší a nejznámější památkou je benátská pevnost Kaštelina nacházející se v části města zvané Kozjak. Toto opevnění bylo zřejmě postaveno na počátku 17. století. na ochranu obyvatelstva z Ninu a Viru před napadením Turky. Část této pevnosti se dochovala dodnes.
Nejlepší pláže ostrova Vir
V centru hlavního města Vir je vytvořena malá riviéra podél jednosměrné ulice Šetnica Jadro . Pláž je vybavena vlastními deštníky a má pozvolný vstup do moře. V moři je i nafukovací skákací hrad.
Na západě ostrova je část s názvem Crvena Zemlja, což v překladu znamená červená země. Je to přírodně nejzajímavější část ostrova, kam jezdí večer turisté pozorovat impozantní západ slunce. Skály a země je červená jako v Austrálii. Pobřeži je skalní a rozbité příbojem vln. Nedaleko je ukryta nejlepší písečná pláž, musí se k ní po polní cestě. Má název Uvala Duboka Draga a má pozvolný přístup do moře. Je to dle mého názoru nejlepší pláž na Viru, ale není tam mnoho místa. Někdy se na pláži sejde hodně turistů.
Klidnější a odlehlé oblázkové pláže lze najít v jihozápadní části ostrova. Zde je moře Jadranu křišťálově čisté a krajina má středomořský ráz. . Bývají tady vyzbírané kamínkové cesty jako vstupy do moře. Pěkné plážové zákoutí nabízí pláž Uvala Meka. Dostupnost sem je autem po šotolinových cestách.
Od pláže Uvala Meka je viditelný zdejší nádherný maják Villa Lanterna. Ten dnes nabízí luxusní pětihvězdičkové ubytování pro 8 osob kategorie tzv. robinzonády a nachází se na samotě v borovém lese. V areálu majáku se nachází velmi atraktivní písečné a kamenité pláže vhodné pro děti a soukromé přístaviště. Interiér a exteriér byl kompletně zrekonstruován v roce 2012 v kombinaci tradičního středomořského a moderního stylu s luxusním dřevěným nábytkem a koženými sedačkami.
Původní maják byl postaven v roce 1881 během rakousko-uherské nadvlády. V druhé světové válce byl zničen a znovu do provozu byl uveden v roce 1950. Věž je 21 metrů vysoká.

Realitní kancelář Riva Reality Plzeň, Malická 12, http://www.riva-reality.cz/

vondrák
Realitní komora České Republiky